Szanowny Pan/Pani
Prezes Zarządu

zakładu pracy chronionej

 

Zapraszamy na konferencję szkoleniowo-konsultacyjną w dniach 7-9.06.2021.

pt: „Strategia Rządu na rzecz osób z niepełnosprawnością  2020-2030 – szanse i zagrożenia dla sektora chronionego rynku pracy”

 organizowaną w Centrum Rehabilitacyjnym „Relaks” w Międzywodziu

Szanowny Pan/Pani
Prezes Zarządu

zakładu pracy chronionej

 

Zapraszamy na konferencję szkoleniowo-konsultacyjną w dniach 7-9.06.2021.

pt: „Strategia Rządu na rzecz osób z niepełnosprawnością  2020-2030 – szanse i zagrożenia dla sektora chronionego rynku pracy”

 organizowaną w Centrum Rehabilitacyjnym „Relaks” w Międzywodziu

Spotkanie, na które zapraszamy, ma na celu zapoznanie kadry zarządzającej zakładów pracy chronionej z przyjętą w lutym br. „Strategią na rzecz osób z niepełnosprawnościami 2020-2030. Dokument ten będzie wyznaczał kierunki legislacji oraz politykę rządu wobec osób niepełnosprawnych na najbliższe lata. Niestety oprócz wielu ciekawych i nowatorskich rozwiązań w zakresie rehabilitacji społecznej i zdrowotnej najmniej jest propozycji w zakresie rehabilitacji zawodowej. Zaniepokojeni jesteśmy również nader skromnymi propozycjami dla chronionego rynku pracy. Dalsze faworyzowanie otwartego rynku pracy bardzo niekorzystnie odbija się na podmiotach oferujących chronione zatrudnienie. Na konferencji przybliżone zostaną również zagadnienia związane z pomocą z tarczy antykryzysowej i jej wpływu na dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Kluczowe tematy planowane do omówienia to:

-Zasady wydłużenia ważności orzeczeń o niepełnosprawności

-Składki na ubezpieczenia społeczne – odroczenie  a kontrole PFRON

-Możliwość finansowania wynagrodzeń niepełnosprawnych ze środków ZFRON

-Łączenie dofinansowań z tarczy ze zwolnieniem z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, dofinansowaniem do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, subwencją i finansowaniem z ZFRON

-Organizacja Walnych Zgromadzeń w 2021r w świetle ograniczeń Covid19.

W toku dalszej dyskusji poruszone będą tematy kondycji zakładów pracy chronionej po wprowadzonej z początkiem roku 2021 płacy minimalnej na poziomie 2800 pln oraz wpływu waloryzacji SOD od kwietnia 2020r.

Przedstawiciele Związku zostali włączeni w skład zespołu doradczego przy p. Minister Pracy oraz do Krajowej Rady Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Wniosku z  konferencji i wypracowane stanowisko wobec „Strategii” będzie cennych źródłem argumentów w pracach obu zespołów.

Zaprezentowane zostaną również plany Związku w zakresie organizacji w grudniu br. VIII Zjazdu Delegatów Kzrsiisn o czym, w odrębnym piśmie, wszystkie zrzeszone spółdzielnie będą wkrótce poinformowane.

       Konferencja szkoleniowa przewidziana jest od godziny 14-ej dnia 7 czerwca    2021r. (poniedziałek) do godziny 12.00 w dniu 9 czerwca 2021r (środa) i będzie miała miejsce w Ośrodku Rehabilitacyjnym Relaks w Międzywodziu (ul. Plażowa 1) na wyspie Wolin.  Na uczestników konferencji będzie czekać również bogata baza rehabilitacyjna do skorzystania z której, w wolnym czasie, gorąco zachęcamy.

       Koszt uczestnictwa w spotkaniu dla przedstawiciela zrzeszonego podmiotu wynosi 1200 zł + 23 % VAT  i może być również płatny na miejscu gotówką. W przypadku płatności dokonanej przelewem prosimy o zabranie potwierdzenia. Przypominamy że, warunkiem skorzystania z wyżej wymienionej ceny jest opłacanie składek na KZRSIISN. Dla pozostałych podmiotów koszt uczestnictwa wynosi 1300 pln + 23% VAT. Konferencja zorganizowana będzie zgodnie z wytycznymi dopuszczającymi  konferencje i spotkania biznesowe w okresie pandemii.

Swoje uczestnictwo wraz z ewentualnym zapotrzebowaniem na przejazd z Dworca w Międzyzdrojach (najbliższa stacja) - prosimy potwierdzać przesyłając załączoną kartę zgłoszeniową na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prezes Zarządu

Hubert Pora

Merytoryczny program szkolenia

07.06.2021 r. (poniedziałek)

13.00 – 14.00 - Zakwaterowanie i rejestracja uczestników
14.30 – 15.30 - Obiad
16.00 - Otwarcie obrad i I blok

Dyskusja panelowa pt: Omówienie strategii rządowej na rzecz osób niepełnosprawnych na lata 2020-2030.  Prowadzący: Prezes Zarządu – Hubert Pora,  Przewodniczący Rady KZRSIISN - Ryszard Płusa. Prezentacja założeń szkoleniowych Związku na jesień 2021 i wiosnę 2022r.

08.06.2021 r. (wtorek)


10.00 - 13.00 - Podsumowanie I bloku konferencji. Wypracowanie stanowiska i postulatów wobec Strategii  resortu wobec osób niepełnosprawnych.

14.00-18.00 –  Blok II. Kondycji zakładów pracy chronionej po wprowadzonej z początkiem roku 2021 płacy minimalnej na poziomie 2800 pln oraz wpływu waloryzacji SOD od kwietnia 2020r.

 

09.06.2021 r. (środa)


09.30 - 11.00 - Podsumowanie II bloku konferencji. Podsumowanie dyskusji na temat kondycji zakładów pracy chronionej i wyzwań jakie stoją przed spółdzielczymi i prywatnymi podmiotami.

Zakończenie konferencji