Szanowny Pan/Pani
Prezes Zarządu, Członek Rady

Spółdzielni Inwalidów,

Spółdzielni Niewidomych lub
innego Zakładu pracy chronionej

 

Zapraszamy na szkolenie w dniach 27.02 – 01.03.2024r.

pt: „Warunki zatrudniania osób niepełnosprawnych w 2024r, zmiany w orzecznictwie i podsumowanie Kongresu Spółdzielczości.”

 

zorganizowane w Ośrodku „Hyrny” w Zakopanem przy ul. Piłsudskiego 20

   

Spotkanie, na które zapraszamy, ma na celu zapoznanie Zarządów zakładów pracy chronionej z warunkami zatrudniania osób niepełnosprawnych w roku 2024. Nowe podejście koalicji rządzącej do kwestii aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych jest dla nas szansą poprawy sytuacji. Liczymy na głębokie zmiany we wsparciu zatrudnienia chronionego a szczególnie w wysokości dofinansowań SODiR.  Mam więc nadzieję, że na dzień szkolenia, będzie znany ostateczny kształt nowelizacji albo nawet sam akt prawny.  Omówione zostaną nowe regulacje w zakresie przedłużania ważności orzeczeń o niepełnosprawności oraz kroki ewentualnych korekt.

        Szkolenie kadry spółdzielczych podmiotów zawierać będzie również omówienie zmian w prawie spółdzielczym i sprawozdanie z Kongresu Spółdzielczości, organizowanego w dniach 22-23 stycznia 2024r przez Krajową Radę Spółdzielczą. Naszą branżę na Kongresie reprezentować będzie 15 delegatów spółdzielni inwalidów. Kongres będzie okazją do podniesienia kwestii postulatów naszego środowiska składanych już do resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  

Serdecznie zapraszam na pierwsze szkolenie KZRSIiSN w 2024 roku.

          Szkolenie przewidziane jest od godziny 13-ej dnia 27 lutego 2024r. (wtorek) do godziny 11-ej w dniu 1 marca 2024r.(piątek, 3 noclegi) i będzie miało miejsce w ośrodku „Hyrny” w Zakopanem.

       Koszt uczestnictwa w szkoleniu dla przedstawiciela zrzeszonego podmiotu wynosi 1700 zł + 23 % VAT. Przypominamy że, warunkiem skorzystania z wyżej wymienionej ceny jest opłacanie składek na KZRSIISN. Dla pozostałych podmiotów koszt uczestnictwa wynosi 1850 pln + 23% VAT. Zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym lub 2 os. do pojedynczego wykorzystania wiąże się z dopłatą 300 zł + VAT). Zwracamy się o dokonywanie płatności  przelewem.

       Na miejscu, na uczestników szkolenia będzie czekać baza rehabilitacyjna i Spa w tym basen oraz sauna. Mamy nadzieję, że w czasie wolnym od zajęć, skorzystacie Państwo również z dobrodziejstw kurortu. Ośrodek zlokalizowany jest w centrum Zakopanego, 400 m od Krupówek.  

       Swoje uczestnictwo - prosimy potwierdzić przesyłając załączoną kartę zgłoszeniową na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Prezes Zarządu

Hubert Pora

 

   karta zgłoszeniowa

 

 

 

 

 

PS. Chęć skorzystania z wcześniejszego przyjazdu lub przedłużenia pobytu proszę zgłosić wcześniej do organizatora.