Księgowi, działy finansowe, Zarządy
Spółdzielni Inwalidów oraz innych zakładów pracy chronionej
Zapraszamy na szkolenie w formie webinaru on-line w dniu 17.02.2026r. o godz. 9.00
pt: „KRAJOWY SYSTEM E-FAKTUR (KSEF) – INFORMACJE PRAKTYCZNE ZWIĄZANE Z WDROŻENIEM SYSTEMU I STOSOWANIA FAKTUR USTRUKTURYZOWANYCH”,
organizowane przez KZRSIISN na platformie www.clickmeeting.com
Zachęcamy wszystkie Spółdzielnie do wzięcia udziału w najnowszym szkoleniu w zakresie zmian ustawowych ważnych dla każdego przedsiębiorcy. Spotkanie, na które zapraszamy, ma na celu zapoznanie kadr zrzeszonych i niezrzeszonych spółdzielni oraz spółek współpracujących, z wchodzącymi 1 kwietnia w życie zmianami.
Wdrożenie KSeF wiąże się z koniecznością dostosowania procedur organizacyjnych oraz zrozumienia wymogów prawnych i technicznych, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie się na tę zmianę. Już od 1 kwietnia br. obowiązek korzystania z tego systemu zrewolucjonizuje sposób wystawiania, odbierania oraz archiwizacji faktur, przynosząc zarówno nowe możliwości, jak i wyzwania dla wszystkich podatników w Polsce.
Spotkanie to organizujemy na platformie clickmeeting. Forma szkolenia online na tej platformie nie wymaga od Państwa konieczności posiadania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy zgłosić chęć wzięcia udziału w naszym webinarium poprzez przesłaniu karty zgłoszeniowej z adresem mailowym, na który prześlemy link dzień wcześniej. Po wejściu w link należy wpisać np.: imię i dołączyć do „wydarzenia”. Czas trwania: 1 dzień (3-4) godziny.
Przypominamy, że do udziału w szkoleniu będzie niezbędny komputer z dostępem do Internetu wyposażony w głośniki lub słuchawki. Będziecie mieli Państwo do dyspozycji transmisję wykładowców w formie obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym. Uzupełnieniem do szkolenia będą dostępne materiały dydaktyczne, możliwością zadawania pytań w trakcie spotkania (w formie czatu) i zaświadczenia o uczestnictwie dla tych z Państwa, którzy nie wybiorą udziału anonimowego.
Wykładowcą na najbliższym szkoleniu będzie Pan Artur Puławski – lustrator, audytor i analityk finansowy, autor artykułów związanych z rachunkowością spółdzielni, wykładowca tematyki związanej z raportowaniem finansowym i pozafinansowym.
Prezes Zarządu
Hubert Pora
Ramowy Program Szkolenia:
Wprowadzenie do KSeF
- Geneza i cel wprowadzenia KSeF
- Korzyści i wyzwania dla podatników
- Harmonogram wdrożenia – kluczowe daty
- Obowiązek a dobrowolność – jak to wygląda obecnie i po zmianie
Aspekty prawne i podatkowe
- Podstawa prawna (ustawy, rozporządzenia, nowelizacje)
- Rodzaje faktur objęte KSeF – co podlega obowiązkowi ?
- Sankcje za brak stosowania KSeF
- Zmiany w rozliczaniu VAT i obiegu dokumentów
Techniczna strona KSeF
- Jak działa KSeF – architektura systemu
- Rodzaje autoryzacji dostępu (podpis kwalifikowany, profil zaufany, tokeny)
- Proces wystawiania i odbierania faktur przez KSeF
- Format e-Faktury (XML), struktura FA(3) – omówienie pliku
Integracja z systemami księgowymi/ERP
- Wymagania dla systemów finansowo-księgowych
- Możliwości integracji (API, tokeny, bramki komunikacyjne)
- Przykładowy proces wysyłki e-Faktury
- Rola działu IT w przygotowaniu do KSeF
Praktyczne aspekty wdrożenia
- Procedury wewnętrzne i zarządzanie uprawnieniami
Pytania i odpowiedzi
- Odpowiedzi na pytania uczestników
- Omówienie konkretnych przypadków z praktyki
Materiały szkoleniowe:
- Będą udostępnione jako prezentacja PDF.
Koszt uczestnictwa w szkoleniu dla przedstawiciela zrzeszonego podmiotu wynosi 300 zł + 23 % VAT. Przypominamy że, warunkiem skorzystania z wyżej wymienionej ceny jest opłacanie składek na KZRSIISN. Dla pozostałych podmiotów koszt uczestnictwa wynosi 350 pln + 23% VAT.
