Polski Fundusz Rozwoju uruchamia za pośrednictwem banków Tarczę Finansową PFR dla Firm i Pracowników – o czym wstępnie informowaliśmy we wcześniej publikowanej wiadomości dotyczącej Tarczy Antykryzysowej 2.0.

Tarcza Finansowa PFR to nowy program pomocowy w ramach Tarczy Antykryzysowej skierowany do ponad 670 tys. polskich przedsiębiorstw. Ma pomóc im powrócić na ścieżkę wzrostu po zamrożeniu gospodarki w czasie walki z koronawirusem.

Tarcza Finansowa PFR jest programem wsparcia o wartości 100 mld zł skierowanym do mikrofirm (zatrudniających co najmniej 1 pracownika) oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jego celem jest ochrona rynku pracy i zapewnienie firmom płynności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce.

Poniżej publikujemy praktyczny przewodnik i prezentację, pomocne przy pozyskaniu szczegółowych informacji na temat Tarczy Finansowej oraz do złożenia wniosku o pomoc.

Pełna wersja „Przewodnika po Tarczy Finansowej PFR dla Firm i Pracowników (POBIERZ)

Prezentacja - Tarcza Finansowa PFR dla Firm i Pracowników (POBIERZ)

Zachęcamy Państwa do bieżącego monitorowania informacji nt. Tarczy Finansowej na stronach internetowych Polskiego Funduszu Rozwoju www.pfr.pl

Najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi (PRZEJDŹ)

Źródło: KRS